Aqua aerobik Szczecin

Chcesz zadbać o swoją sylwetkę? Zastanawiasz się, jaką formę aktywności najlepiej wybrać. Wahasz się między basenem a zajęciami fitness? To opcja aqua aerobiku Szczecin wydaje się być idealna. Jest to przyjemy, wolny od potu sposób na zrelaksowanie i oczywiście na zgrabną sylwetkę.

Aqua aerobik to ćwiczenia w wodzie przy muzyce. Podczas jednych zajęć ćwiczy się choreografię przypominającą tradycyjny aerobik. Ćwiczenia te powodują najmniejsze obciążenie organizmu – mięśni i stawów przy dużej liczbie spalanych kalorii. Jest to zatem doskonała forma treningu dla tych, którzy chcą ładnie wyrzeźbić swoją sylwetkę. Są to zajęcia w wodzie o charakterze wzmacniająco-wytrzymałościowy, Angażowane są tu wszystkie grupy mięśniowe, dlatego też ten rodzaj treningu uważa się za bardzo efektywny. W ciągu godziny spala się nawet 600 kalorii. Ponadto służą zmniejszeniu cellulitisu i poprawie wydolności krążenia i uelastycznieniu mięśni.

Plusem ćwiczeń w wodzie jest także pełne bezpieczeństwo – istnieje znikome ryzyko kontuzji itp. Jest to forma zajęć bezpieczna także dla osób z osteoporozą, nadwagą i po przebytych urazach w obrębie układu ruchu. Pamiętajmy, że wykonywanie ćwiczeń w wodzie staje się łatwiejsze dzięki wyporowi wody, za sprawą którego nasze ciało staje się zdecydowanie łatwiejsze. Na ciało działa ciśnienie hydrostatyczne wywierające ogromny wpływ na ruchy klatki piersiowej odciążając jednocześnie kręgosłup i stawy oraz mięśnie potrzebne do utrzymania sylwetki w pionie. Nie gra roli tu wiek, sprawność fizyczna, ani umiejętność pływania – każdy może wziąć udział. Do ćwiczeń w wodzie mogą się bez obaw przyłączyć kobiety w ciąży.

Aqua aerobik Szczecin to trening w płytkiej wodzie – poziom wody sięga do połowy klatki piersiowej. Osoby nie potrafiące pływać mogą swobodnie brać udział w tego typu zajęciach. Na niektórych zajęciach typu aqua aerobik korzysta się z dodatkowego sprzętu, jak np. rękawice, makarony, piłki, aqua disc, aqua twin. Za ich sprawą ćwiczenia stają się nie tylko atrakcyjniejsze, ale i efektywniejsze. Użycie dodatkowego sprzętu zwiększają opór wody.